X

 

 

 


PAST CHAMPIONS

(brackets available for years in BLUE, click on year for the bracket)

Year
Class AA
Class A
Class B
Class C
Class D
2016  Shenendehowa (2) Wantagh (8) Marlboro Central (9) North Salem (1) Fort Plain (2)
2015  Mamaroneck (1)  Byram Hills (1) Mattituck (11) Hoosic Valley (2) Smithtown Christian (9)
2014  Victor (5)  Bayport-Blue Point (11) Schalmont (2) Hoosic Valley (2) Smithtown Christian (9)
2013 Baldwinsville (3) Bayport-Blue Point (11) Fredonia (6) Seton Catholic (4) Fort Ann (2)
2012 Kingston (9) Cornwall (9) Oneonta (4) Lansing (4) Coleman (9)
2011 Victor (5) Burnt Hills (2) Chenango Valley (4) Tuckahoe (1) Livingston Manor (9)
2010 Lindenhurst (11) Pittsford Sutherland (5) Westhill (3) Valhalla (1) Fort Ann (2)
2009 Mamaroneck (1) Aquinas (5) Westhill (3) Maple Hill (2) Arkport (5)
2008 Mamaroneck (1) Maine-Endwell (4) JFK (1) Keio Academy (1) Chapel Field (9)
2007 Utica Proctor (3) Islip (11) Babylon (11) Fort Plain (2) Pine Valley (6)
2006 Massapequa (8) Lourdes (1) Fredonia (6) Immaculate Heart-Watertown (3) Avoca (5)
2005 R.C. Ketcham (1) W.T. Clarke (8) Spackenkill (9) Utica Notre Dame (3) Edmeston (4)
2004 Columbia (2) Victor (5) Windsor (4) Friends Academy (8) Northstar Christian (5)
2003 Union-Endicott (4) Half Hollow (11) Carle Place (8) Dobbs Ferry (1) Mercy (11)
Year
Class A
Class B
Class C
Class D
2002 Clarkson North (1) Clarke (8) Pine Plains (9) Tuckahoe (1)
2001 Union-Endicott (4) Massena (10) Utica Notre Dame (3) Parishville-Hopkinton (10)
2000 Oceanside (8) Garden City (8) Falconer (6) Fabius-Pompey (3)
1999 Horseheads (4) Johnson City (4) Greenwich (2) S.S. Seward (9)
Year
Class A
Class B
Class C
Class D
1998 Longwood (11) Wantaugh (8) Stillwater (2) Briarcliff (1)
1997 East Meadow (8) Owego (4) Notre Dame Elmira (4) Afton (4)
1996 Vestal (4) Levittown Division Ave (8) CBA Syracuse (3) Frewsburg (6)
1995 Connetquot (11) Corning East (4) Valley Stream North (8) Frewsburg (6)
1994 North Rockland (1) MacArthur (8) Cold Spring Harbor (8) Lake Placid (7)
Year
Class A
Class B
Class C
Class D
1993 North Rockland (1) Cornwall (9) Greenwich (2) Fort Ann (2)
1992 North Rockland (1) Ichabod Crane (2) Greenwich (2) Maple Grove (6)
1991 East Islip (11) Miller Place (11) Watervliet (2) Frewsburg (6)
Year
Class A
Class B
Class C
Class D
1990 Smithtown East (11) Maine-Endwell (4) Rensselaer (2) Poland (3)
1989 Connetquot (11) Plattsburgh (7) Ardsley (1) Fort Ann (2)
1988 Orchard Park (6) Dunkirk (6) Ardsley (1) Fort Edwards (2)
1987 Arlington (9) Shoreham-Wading River (11) Ardsley (1) New Berlin (4)
1986 CBA Albany (2) MacArthur (8) Ardsley (1) Eastport (11)
1985 Auburn (3) Saugerties (9) Watervliet (2) New Berlin (4)
Year
Class A & B
Class C &D
Class C
1984 Levittown Division (8) White Hall (2)
1983 Sweet Home (6) Wilson (6) Greenwich (2)