X

 

 

 

 

A Year Ago

A Look Back At 2018....

Class AA Teams        Pine Bush (9)         Shenendehowa (2)         Long Beach (8)                     Victor (5)               Wins    Losses 
Pine Bush (9) XXXXX 21-25
12-25
16-25
14-25
13-25
19-25
0 6
     Shenendehowa (2)     


25-21
25-12

XXXXX 23-25
27-29
11-25
25-16
3 3
Long Beach (8) 25-16
25-14
25-23
29-27
XXXXX 16-25
25-13
5 1
Victor (5) 25-13
25-19
25-11
16-25
25-16
13-25
XXXXX 4 2


 

 

 



 


 

Class B Teams          Owego (4)           Broadalbin Perth (2)   Bayport Blue Point (11)            Westhill (3)            Wins    Losses 
Owego (4) XXXXX 25-9
25-20
25-19
25-14
18-25
20-25
4 2
    Broadalbin Perth (2)    

9-25
20-25

XXXXX 15-25
15-25
16-25
23-25
0 6
Bayport Blue Point (11) 19-25
​14-25
25-15
25-15
XXXXX 25-20
20-25
3 3
Westhill (3) 25-18
25-20
25-16
25-23
20-25
25-20
XXXXX 5 1




 

 

 

 

 

Class D Teams  Bainbridge-Guilford (4)         Panama (6)         Mount Academy (9)         Mayfield (2)          Wins    Losses 
 Bainbridge-Guilford (4)  XXXXX 25-23
16-25
25-20
23-25
25-12
25-19
4 2
    Panama (6)   

23-25
25-16

XXXXX 25-22
25-21
27-29
25-12
4 2
Mount Academy (9) 20-25
25-23
22-25
21-25
XXXXX 25-17
20-25
2 4
Mayfield (2) 12-25
19-25
29-27
12-25
17-25
25-20
XXXXX 2

4

 

 

 

 

 

 



Afternoon Wave Schedule

Times

Court 1

CLASS A

Court 2

Court 3

CLASS C

 

3:00 pm

 

Cornwall (9) vs

Niagara Wheatfield (6)

Burnt Hills (2) vs

Wantagh (8)

(Class A)

Mattituck (11) vs

Portville (6)

 

ASAP

 

Cornwall (9) vs

Wantagh (8)

 

Millbrook (9) vs

Voorheesville (2)

 

ASAP

 

Niagara Wheatfield (6)

vs Burnt Hills (2)

 

Voorheesville (2) vs

Portville (6)

 

ASAP

 

Cornwall (9) vs

Burnt Hills (2)

 

Millbrook (9) vs

Mattituck (11)

 

ASAP

 

Wantagh (8) vs

Niagara Wheatfield (6)

Voorheesville (2) vs

Mattituck (11)

(Class C)

Millbrook (9) vs

Portville (6)

 

Class A Teams       Cornwall (9)           Burnt-Hills (2)          Wantaugh (8)       Niagara Wheatfield (6)    Wins    Losses 
Cornwall (9) XXXXX 25-20
25-21
22-25
25-20

20-25
21-25

3 3
     Burnt-Hills (2)     

20-25
21-25

XXXXX 26-24
21-25
25-22
17-25
2 4
Wantaugh (8) 25-22
20-25​
24-26
25-21
XXXXX 25-14
25-22
4 2
 Niagara Wheatfield (6)  25-20
25-21
22-25
25-17
14-25
22-25
XXXXX 3 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Class C Teams       Milbrook (9)         Voorheesville (2)         Mattituck (11)                Portville (6)            Wins    Losses 
Milbrook (9) XXXXX

25-22
21-25

25-16 (playoff)

25-16
25-15
11-25
19-25
3 3
      Voorheesville (2)      

22-25
25-21

16-25 (playoff)

XXXXX 25-23
25-21
8-25
17-25
3 3
Mattituck (8) ​16-25
15-25
23-25
21-25
XXXXX 10-25
22-25
0 6
Portville (5) 25-11
25-19
25-8
25-17
25-10
25-22
XXXXX 6 0

 

 

 

 

 





 

 

Finals Results
Class AA

     1       2       3       4       5   
    Long Beach (8)               25 26 25 - -
    Victor (5) 23 24 22 - -


Class A

     1       2       3       4       5   
    Wantagh (8) 23 25 20 26 28
    Niagara Wheatfield (6) 25 22 25 24 26


Class B

     1       2       3       4       5   
    Owego (4)                        23 22 25 12 -
    Westhill (3) 25 25 19 25 -


Class C

     1       2       3       4       5   
    Millbrook (9)                    10 15 23 - -
    Portville (6) 25 25 25 - -


Class D

     1       2       3       4       5   
    Bainbridge-Guilford (4) 25 25 25 - -
    Panama (6) 18 18 19 - -